>

Wyprawka dla noworodka – czego nie może w niej zabraknąć?

Przyjście na świat dziecka to prawdziwa radość dla jego rodziców, ale też całej dalszej rodziny. Zwykle przygotowania do przyjęcia noworodka trwają już na kilka miesięcy przed narodzinami, aby wszystko było gotowe na czas. Obejmują one przede wszystkim zakup niezbędnych sprzętów i akcesoriów, ale też samo przygotowanie się rodziców do wychowania dziecka. Pary bardzo często korzystają ze szkół rodzenia, czytają książki lub też uczęszczają na dodatkowe wykłady lub seminaria. Czas ciąży to zatem nie tylko oczekiwanie, ale też aktywne przygotowanie się do powitania na świecie nowego człowieka. Wśród elementów wyprawki dla dziecka nie może z pewnością zabraknąć ubranek.

W pierwszych miesiącach życia rośnie ono bardzo szybko, stąd też nie warto inwestować w bardzo drogie śpiochy lub spodenki. Dobrze jest stawiać na wysoką jakość, ale przy zachowaniu rozsądnej ceny, ponieważ po paru tygodniach ubranka mogą okazać się już za małe. Co na pewno przyda się dziecku? Niezbędnym elementem wyprawki są oczywiście body z długim i krótkim rękawem, kaftaniki, koszulki, śpiochy, swetry i spodenki, ale też skarpetki, rożek oraz śliniaki.

www.pielegnacjaroslin.net.pl

Co kupić przed przyjęciem dziecka na świat?

Z pewnością niezbędny jest materac oraz łóżeczko, które powinno mieć regulowane dno. Dzięki temu będziemy mogli wraz ze wzrostem dziecka modyfikować jego wysokość bez konieczności inwestowania w nowe łóżeczko. Poza tym, bardzo przydatnym gadżetem jest nosidełko lub chusta do noszenia.

Szczególnie chusta jest niezwykle wygodnym akcesorium, ponieważ pozwala na wykonywanie z dzieckiem na plecach bardzo wielu czynności. Co więcej jest ona komfortowa w codziennym użytkowaniu, co sprzyja zwłaszcza długim drzemkom dziecka. Nie da się ukryć, że dla małego dziecka przyda się także wanienka oraz przewijak. Są one kluczowe w pierwszych kilku latach życia, dopóki pociecha nie stanie się samodzielna. Poza tym akcesorium niezbędnym jest również wózek. Początkowo powinien on być oczywiście głęboki, jednakże w momencie kiedy dziecko będzie w stanie usiąść, można spróbować wozić go w tak zwanej spacerówce.

Całe szczęście rynek pełen jest też wózków wielofunkcyjnych, które to nie tylko spełniają rolę wózków z gondolą, ale też chociażby nosidełka.