>

Różne etapy rozwoju dzieci

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, czasach dających wiele możliwości praktycznie każdemu człowiekowi, poczynając od maluchów, jeszcze nieuczęszczających do placówki przedszkolnej, a kończąc na ludziach dorosłych czy też będących w wieku podeszłym. Każdy z nas może zaspokajać własną ciekawość świata, rozumianego w jakikolwiek, dowolny sposób.

Jest to też czas gdzie bardzo łatwo wzbudzić takową ciekawość, przede wszystkim dzięki temu, że dookoła nas, zawsze i wszędzie ilość dostępnych bodźców jest olbrzymia. Tylko od nas zależy jak bardzo będziemy z nich korzystać i czerpać z tego zarówno naukę jak i przyjemność.

Bardzo dobrze, jeśli wrodzone zainteresowanie otaczającą nas rzeczywistością nie zostaje nigdzie na drodze życia stłamszone a wręcz przeciwnie tylko rozbudzone. Wpływa to bezpośrednio na rozwój intelektualny i psycho-społeczny każdego człowieka.

Strasznie ważne jest rozbudzanie takowych zainteresowań szczególnie w młodym, szkolnym wieku, gdzie chłonność umysłu jest bardzo duża a skutki na pewno współmiernie wielkie.