>

Przyczepy i przyczepki

Bardzo wiele pojazdów, które poruszają się po drogach ma możliwość zainstalowania przyczepy lub przyczepki. Przyczepę możemy dołączyć do samochodu osobowego i pojechać takim wehikułem na wakacje.

Kiedyś było to bardzo popularne, ludzie przemierzali w ten sposób Polskę, a nawet Europę. Parkowali na polach namiotowych, na specjalnych miejscach dla samochodów z przyczepami, spali tam, jedli, spotykali się ze znajomymi.

Zazwyczaj tak podróżowały pary – mąż i żona, ale czasem także rodziny. Oczywiście przyczepki można także dołączyć do motocykli.

Tam właściciele tych pojazdów często przewożą ubrania i inny dobytek, gdy jadą w jakąś dalszą podróż działa to na bardzo podobnej zasadzie, jak w przypadku samochodów z przyczepami, tylko w tych motocyklowych raczej nie można spać bo nie ma tam tyle miejsca. Oczywiście są także przyczepy transportowe, w których przewozi się towar.

Także specjalny taki, jak choćby zwierzęta. Wielu z nas widziało pewnie przyczepy, w których jechały konie, krowy czy trzoda chlewna.