>

Jaka panuje moda w urządzaniu wnętrz?

Z jednej strony każdy urządza swoje mieszkanie w taki sposób, aby było mu wygodnie, funkcjonalnie, żeby mu się podobało i pasowało do jego charakteru. Z drugiej jednak strony warto sobie zdawać sprawę z tego, że choć wiele dodatków jest indywidualnych, to jednak musimy wiedzieć, że zazwyczaj w danym okresie panuje moda na konkretne płytki, panele czy kolory farb. Nie musimy się jej poddawać, tym bardziej, że obecnie w sklepach mamy ogromny wybór takich artykułów, ale nie mniej te trendy się przebijają, a to oznacza, że niejednokrotnie możemy spotkać te same płytki, w różnych domach, które były urządzane w tym samym okresie.

Skąd to się bierze?

Możemy się zastanawiać skąd bierze się moda na urządzanie wnętrz w jednym stylu. Przede wszystkim działa tutaj korzystanie z różnego rodzaju inspiracji, w telewizji, magazynach poświęconych temu zagadnieniu czy w sklepach meblowych. Różni ludzie oglądają te same propozycje, wybierają z nich to co najbardziej im się podoba, a następnie przenoszą to, do swoich wnętrz.

Nic więc dziwnego, że niektóre z tych elementów możemy spotkać u różnych rodzin, co czasami może wywoływać u nas dezorientację. Oczywiście, takie korzystanie z trendów nie jest już tak wyraźne, jak było jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy w sklepach był tylko jeden lub dwa rodzaje płytek, i praktycznie każdy dom był urządzony przy wykorzystaniu tych samych artykułów. Nie mniej, jeśli mamy możliwość odwiedzenia kilku domów, które były urządzane w tym samym czasie, to na pewno znajdziemy kilka elementów, które będą się powtarzały.

Zwłaszcza wśród tych, których tak często nie wymieniamy, jak chociażby płytki.

Określony wybór w sklepach

Nawet jeśli nie do końca mamy świadomość, co obecnie jest modne i jakie są trendy przy urządzaniu wnętrz, to jeśli jesteśmy uważnymi obserwatorami, szybko się zorientujemy. Przede wszystkim w sklepach będą eksponowane określone kolory farb, podobne rodzaje tapet czy płytki z podobnymi elementami dekoracyjnymi.

Oczywiście wybór będziemy mieli znacznie większy, nie mniej jeśli odwiedzimy kilka różnych sklepów z akcesoriami do urządzania wnętrz, to z pewnością zauważymy te powtarzające się prawidłowości. Poza tym, warto także podkreślić, że projektanci wnętrz i sprzedawcy, także promują to, co aktualnie uważane jest za modne, bo wiedzą, że w ten sposób zadowolą klienta i jednocześnie sami na tym zyskają. Warto zobaczyć co możemy tutaj wybierać, jakie są propozycje i jakie trendy obecnie panują.

Oczywiście nie wszystko musi się nam podobać, ale może akurat coś nam wpadnie w oko?.