>

Nie ignorować teorii

Koszty związane z prawem jazdy są znaczne. Najwięcej pieniędzy pochłania kurs przygotowawczy, który należy odbyć pod okiem instruktorów z uprawnieniami i w szkole mającej odpowiednią legitymację do prowadzenia zajęć. Sporadycznie zdarzają się przypadki, że ktoś uczył się pod okiem człowieka bez ważnych uprawnień.

W takich sytuacjach istnieje możliwość unieważnienia pomyślnie zdanego egzaminu, mimo że poziom naszej wiedzy był odpowiedni. Warto się zatem upewnić, że nad naszą edukacją czuwają kompetentne osoby. Bardzo ważne jest, aby w trakcie nauki nie zaniedbać części teoretycznej, a więc tej związanej przede wszystkim z kodeksem drogowym, znajomością znaków i oznaczeń dróg oraz wszelkich istotnych przepisów ustawowych.

Od tego w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, a także bezpieczeństwo osób, które będą jechać z nami. Za kółkiem jesteśmy bowiem odpowiedzialni nie tylko za siebie, o czym należy pamiętać. Liczą się też pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu, których nie możemy narażać na szwank.