>

Sprzęt i akcesoria na kajak

Wybierasz się nad jezioro na kajaki? Zanim dotrzesz na miejsce pamiętaj o tym, by wziąć ze sobą potrzebny Ci sprzęt i akcesoria.

Jak dobrze przygotować się na ów wypad, by być gotowym na rozmaite niespodzianki, a także spędzić aktywnie i przyjemnie czas nad jeziorem, podpowiemy poniżej.

O tych przedmiotach nie wolno ci zapomnieć: – plecak wodoodporny – kamizelka asekuracyjna – dobry strój kąpielowy – krem do opalania z silnym filtrem – własne, najlepiej składane wiosło – okulary dla kajakarzy – folie i peleryny nieprzemakalne – porządne buty Bezwzględnie przydadzą wam się również wodoszczelne pokrowce, termos oraz kubek, czy szczypce i kombinerki przydatne do usuwania gwoździ z mijanych podczas wypadku kajakowego przeszkód.

Choć być może nie wykorzystacie wszystkich tych sprzętów i akcesoriów, jednak jak mówi stare, mądre przysłowie: przezorny zawsze ubezpieczony.

To przedmioty, które z całą pewnością przydatne są podczas pływania po jeziorze.

Warto więc zaopatrzyć się w tego rodzaju sprzęt, by być przygotowanym na rozmaite ewentualności i niespodzianki, by w pełni cieszyć się letnią przygodą.