>

Tylko dla geeków?

Tym dziwnym obco brzmiącym słowem zazwyczaj określa się wszystkich tych, którzy spędzają więcej czasu w świecie wirtualnym niż realnym. Takich, którzy o komputerach wiedzą wszystko: o ich działaniu, budowie i oprogramowaniu.

To właśnie oni zbudowali branżę IT. To dzięki nim każdy z nas może codziennie włączać swój prywatny lub służbowy komputer i cieszyć się tym, że może się komunikować z całym światem.

Okazuje się jednak, że IT to nie jest dziedzina tylko dla tych, którzy są ekspertami w dziedzinie programowania. To owszem technologia, ale połączona z komunikacją.

Żeby usprawnić komunikację potrzeba czasem umysłów kreatywnych, nie tylko ścisłych. Poza tym ktoś musi pracować nad designem tego sprzętu, ktoś musi projektować modele komputerów, wybierać kolory sprzętu, dostosowywać go do potrzeb konsumentów.

Poza tym branża IT jest tak rozległa, że na jej polu jest wiele konkurencyjnych firm. A więc jest tam miejsce także na reklamę i marketing, bo to one sprawiają, że ludzie kupują akurat ten, a nie inny sprzęt.