>

Kariera w branży IT

Wielu z nas zaczytuje się biografiami takich osób jak Steve Jobs czy Bill Gates, a film „The Social Network” pewnie każdy z nas oglądał przynajmniej raz. Bowiem wszystkich nas interesuje nowoczesna technologia, komputery, nowości sprzętowe i postępy w przekazywaniu, zbieraniu i analizowaniu informacji i danych. Niezwykle ciekawe jest bowiem to, jak dzięki komputerom zmieniły się międzyludzkie kontakty, relacje między ludźmi oraz oczywiście warunki pracy. A przecież jeszcze wiele jest do odkrycia, opracowania i ulepszenia.

Stąd tak dynamiczny rozwój branży IT. Co trzeba więc zrobić, aby odnieść w niej sukces? Przede wszystkim trzeba trzymać rękę na pulsie, przyglądać się nowościom i nowym tendencjom na rynku. Poza tym nie można bać się ryzyka. Każdy z tych, o których była mowa wcześniej musiał kiedyś zaryzykować, postawić na jedną kartę, bronić swoich wynalazków czy polecanych przez siebie rozwiązań.

Tylko taka postawa jest kluczem do sukcesu i tylko pewni siebie ludzie są na dobrej drodze aby osiągnąć bogactwo i sławę.