Wojciech Olejniczak

Wojciechowska Martyna

Młoda, atrakcyjna blondynka, prezenterka telewizyjna, dziennikarka, pisarka, podróżniczka a także kierowca rajdowy, miłośnik nurkowania i sporów ekstremalnych. Wszechstronność może zadziwić, szczególnie patrząc na wiek i bogactwo doświadczeń Marty Elizy Wojciechowskiej.

Pomijając programy telewizyjne, dzięki którym pojawiła się w gronie osób znanych i rozpoznawalnych, zasłynęła tym, że jako pierwsza kobieta pochodząca ze środkowo-wschodniej Europy ukończyła rajd samochodowy Sahara-Dakar. Celem, który postawiła sobie, a który udało się jej osiągnąć w roku 2010 było zdobycie Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów znajdujących się na każdym z siedmiu kontynentów.

Jest jedną z trzech Polek, którym udało się dokonać takiego wyczynu, pozwalającego wpisać ją już na zawsze na listę jej zdobywców. Relacje z podróży możemy przeczytać w książkach napisanych przez Martynę, ale możemy także ją poznać po przez dokumentalne filmy realizowane z jej udziałem a opatrzone tytułem „Kobieta na krańcu świata”.