>

Jakie marki luksusowe wybierają Polacy?

Rynek samochodów luksusowych w Polsce nie należy do najbardziej obleganych. Polacy nie dorównują pod tym względem innym krajom UE.

Nie oznacza to jednak, że Polacy nie znają się na prestożowych markach! Przedstawiamy krótki przegląd najpopularniejszych marek luksusowych, które można spotkać na polskich drogach. Miano najpopulraniejszej marki luksusowej w Polsce ma Maserati.

Co prawda oficjalne zestawienia podają, że przyrost tych luksusowych modeli to blisko 30 sztuk rocznie, jest to jednak i tak dość imponująca liczba biorąc pod uwagę niebotyczne ceny, jakie osiągają te modele. Polacy darzą dużym sentymentem Ferrari.

Być może nasza ułańska natura skora jest do snucia marzeń o posiadaniu tej jednej z najbardziej pożądanych marek na świecie, a towarzyszący wizerunkowi marki sznyt sprzyja naszemu zamiłowaniu do fantazji. Rolls-Royce także ma kilku polskich właścicieli, chociaż ich liczba nie przekracza 5 sztuk rocznie.

Podobnie jak Lamborghini i Aston Martin. Jak jednak wyglądają te cudne modele na polskich, wciąż jeszcze zaniedbanych drogach?.