Ciekawe jak żyłoby nam się gdybyśmy nie mieli świadomości kulistego kształtu Ziemi? W jaki sposób tłumaczylibyśmy sobie pewne zjawiska na niej występujące? Na szczęście już dawno, dawno temu pojawili się ludzie, którzy swoimi nowatorskimi poglądami zadziwili świat. To dzięki nim, ich odwadze i wiedzy odkryto wiele nowych i ciekawych części naszego świata. Pierwszym z wielkich podróżników, któremu udało się opłynąć Ziemię dookoła udowadniając tym samym, że nie jest ona bynajmniej płaska był Ferdynand Magellan.

Dzięki jego wyprawie odkryta została cieśnina oddzielająca Amerykę Południową od Wysp Ziemi Ognistej. Nazwana jego nazwiskiem już na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jako wielkie odkrycie, wielkiego podróżnika. Strasznie przyjemnym doświadczeniem dla osoby zajmującej się podróżami jest odkrywanie miejsc nieznanych, rzeczy wcześniej nieoglądanych.

Jakim więc wydarzeniem musiało być odkrywanie nowych lądów, tras dotarcia do nich, jakże odmiennych ludzi te tereny zamieszkujących, poznawanie miejscowej kultury i zwyczajów. W dawnych czasach tego rodzaju wyprawy nie zawsze kończyły się szczęśliwie. Ostatnia podróż Magellana zakończyła się jego śmiercią na Filipinach, gdzie zginął z rąk tubylców.

Written by

Marta